Nová Škoda Superb

Seznamte se se čtvrtou generací vlajkové lodi Škoda

Nový Superb Combi se na českém trhu objevil na konci minulého roku a již brzy se můžete těšit také na Superb ve variantě liftback. Seznamte se s novou generací vlajkové lodi Škoda, která vám poskytne maximální komfort při každé příležitosti.

Čistý a aerodynamický design

Nová generace modelu Superb působí moderním a osobitým dojmem a najdete na něm první náznaky nového designového jazyka Škoda. Čisté linie a velký důraz na aerodynamické tvary propůjčují vozu elegantní vzhled.

Delší, vyšší a prostornější

Superb ve variantě liftback mezigeneračně narostl o 40 mm. Je také vyšší, díky čemuž mají cestující vpředu i vzadu více prostoru nad hlavami. Kapacita zavazadlového prostoru se pak navýšila na úctyhodných 645 litrů.

Jedinečný odstín Dark Chrome

Vybrané prvky vozu jsou vyvedeny v jedinečném odstínu Dark Chrome. Odstín naleznete na přední i zadní části vozu, například na novém logu Škoda, na rámečku mřížky chladiče, na liště předního nárazníku nebo na nápisech na zádi.

Nová kola a barvy

Paleta kol i barev se v porovnání s předchozí generací značně proměnila. Pro čtvrtou generaci jsou k dispozici nové designy kol, která jsou výhradně z lehké slitiny a ve velikostech od 17“ do 19“. Z nabídky osmi barev je šest odstínů zcela nových.

Prostorný a inovativní interiér

Interiér u čtvrté generace modelu Superb doznal podstatných změn a nese se především v duchu pohodlí, prostornosti a ergonomie. Kromě nadstandardní výbavy, jako je 10“ virtuální kokpit, třízónová automatická klimatizace, certifikovaná masážní sedadla nebo středový airbag, naleznete v interiéru řadu dalších novinek.

Nová struktura nabídky

Superb přebírá názvy interiérů známé již z modelové řady Enyaq. Interiéry se vyznačují sladěnými barvami a materiály. Na výběr jsou interiéry Loft s šedým látkovým čalouněním sedadel, Lounge s šedým čalouněním z mikrovlákna Artisyn a dvě varianty interiéru Suite s kůží v černé nebo hnědé barvě.

Vydařená ergonomie

U modelu Superb najdete množství detailů, které usnadňují ovládání vozu. Volič převodovky se přesunul blíže volantu na sloupek řízení. Jednoduché nastavení klimatizace a mnoha dalších funkcí vám umožní nové otočné multifunkční ovladače Smart Dials.

Nový mild hybrid a inovovaný plug-in hybrid

Novinkou modelu Superb je mild-hybridní technologie u motoru 1,5 TSI s výkonem 110 kW (150 k). Plug-in hybridní pohon se u modelu Superb představil již ve třetí generaci, s novou generací ale doznal zásadních změn a čistě elektrický dojezd v režimu WLTP činí více než 100 km. Tuto nabídku doplňují dvě varianty benzinového motoru 2,0 TSI o výkonech 150 kW (204 k) a 195 kW (265 k) a dvě varianty naftového motoru 2,0 TDI o výkonech 110 kW (150 k) a 142 kW (193 k). Nejsilnější benzinový i naftový motor je standardně dodáván s pohonem všech kol. Všechny motorizace se pak pojí s automatickou převodovkou DSG.
Superb je nově vybaven novou generací adaptivního podvozku DCC Plus. Ta využívá dva nezávisle řízené ventily na každém tlumiči, díky čemuž vůz disponuje lepší jízdní dynamikou a nabízí větší pohodlí.

Maximální ochrana

Nová generace modelu Superb přijíždí s celou řadou vylepšených i zcela nových asistenčních systémů, které dále zvyšují bezpečnost jízdy. Některé z těchto asistenčních systémů znáte již z jiných modelů Škoda, zatímco jiné se objevily teprve nedávno s novou generací modelu Kodiaq.

Asistence při průjezdu křižovatkou

Asistenční systém varuje řidiče před blížícími se cyklisty či vozidly v příčném směru a usnadňuje tak vjezd do křižovatky v místech, kde mu ve výhledu brání stojící vozy, plot nebo další překážky.

Vylepšené asistenční systémy

Vylepšeny byly některé systémy známé již z předchozí generace modelu Superb. Například asistovaná jízda, nouzový asistent, panoramatický kamerový systém a další.

Poprvé u modelu Superb

Mezi asistenční systémy, které jsou známé z jiných modelových řad Škoda a u modelu Superb se objevují poprvé, patří například antikolizní asistent, asistent při odbočování, uložený parkovací manévr nebo varování při vystupování z vozu.

Superb čtvrté generace může být vybaven až deseti airbagy. Součástí standardní výbavy je airbag řidiče a spolujezdce, kolenní airbag řidiče, boční airbagy vpředu, hlavové airbagy a centrální airbag mezi řidičem a spolujezdcem. Boční airbagy pro druhou řadu sedadel jsou k dispozici na přání.

Zaujala vás nová Škoda Superb? Ozvěte se nám!

Mladá Boleslav prodej@laureta.cz +420 603 807 517
prodej@laureta.cz +420 603 807 517
Naše otevírací doba
Pondělí 08:00 - 17:00
Úterý 08:00 - 17:00
Středa 08:00 - 18:00
Čtvrtek 08:00 - 17:00
Pátek 08:00 - 17:00
Sobota 08:00 - 12:00
Neděle Zavřeno

Vladimír Bárta

vedoucí prodeje nových vozů

Martin Pospíšil

prodejce nových vozů